Tejpování koní - Brno

datum školení 23. - 24. května 2020
datum školení Brno
Tejpování koní, 6900 Kč
Pozor akce: 1+1 za 6600 Kč

V minulých letech jste si přáli dvoudenní kurz tejpování koní, a tak jsme na to sedli a připravili ho pro vás.

Během dvou dnů si důkladně osvojíte veškeré techniky lepení. Teorii a technice lepení je věnováno první dopoledne a pak už budete pracovat přímo s koňmi. Ke každému tejpu vám lektorka vysvětlí jeho užití a princip, předvede techniku lepení a pak si ho sami zkusíte nalepit na koně. Následně vám tejp zkontroluje, zhodnotí a případně upozorní na nedostatky. A na co se můžete těšit? Velkým základem budou svalové techniky, kde se rozlepíte třeba na krku, hamstringech, hýždích a břišních svalech. Velkou skupinu tvoří tejpování zad, kde je spousta technik, které využijete od bolavách beder, slepené povázky v sedlové oblasti až po otok kohoutku. A protože jsou koně magnetem na maléry, naučíte se řešit otoky nejen končetin, ošetřit natržené svaly, vytejpovat hematom na prsou (skokanům důvěrně známé zranění), ale i péči o zhojené jizvy. Velkou výzvou pro vás bude tejp kolene a šlach nohou. Mnohostranost tejpování si ukážene na tejpu pro dušné koně a při řešení headshakingu.

Zní to jako hodně večí na dva dny? Nebojte, když pochopíte princip a ovládnete techniku lepení, zjistíte, že je to je hračka a práce vám půjde sama od ruky.

Na kurzu obdržíte přehledný manuál, kde máte veškeré probírané techniky popsané a vyfocené. Dostanete i dostatek tejpů, abyste si vše vyzkoušeli. Co si ovšem potřebujete přinést jsou velké a ostré nůžky ideálně speciální na tejpy. Pokud je nemáte, je možnost si je na kurzu zakoupit. U koní se stříhají opravdu dlouhé tejpy a kvalitní nůžky jsou základ. Dále je povinná pevná obuv a oblečení vhodné a bezpečné ke koním. Do manuálu si budete dopisovat i vlastní poznámky, takže si přibalte i psací potřeby. Dostatek pití a svačinu, jelikož v blízkostí stájí se většinou nenalézá žádný obchod.

Během kurzu se objednává oběd rozvozem, který si hradí každý účastník sám. Na kurzu není povoleno natáčet video a hlasový záznam. Můžete si vyfotit svůj nalepený tejp pro vlastní využití.

Tato technika se využívá ve sféře sportovní, při regeneraci a rehabilitaci koně. Metoda je založena na aplikaci pružných pásků (tejpů), díky kterým dochází v postiženém místě k normalizaci svalového napětí, urychlení krevního a lymfatického oběhu. Jejich výhodou je, že mohou zůstat nalepeny i několik dní a přitom vůbec neomezují pohyb. V rámci kurzu se naučíte posilovat ochablé svaly, regenerovat svaly poškozené a namožené, řešit otoky, urychlit hojení kloubních a svalových zranění, pomoci při bolestech šlach, prodlužuje účinky masáží, stabilizuje uvolnění blokády, vyrovnává nesprávné držení těla atd.

Co si vzít s sebou? Přezůvky, ostré nůžky (popřípadě si je můžete koupit přímo na kurzu), pohodlné oblečení, psací potřeby, pevnou obuv a hlavně dobrou náladu.

Informace o kurzu

cena kurzu: 6900 Kč (akce: 1+1 účastník za 6600 Kč) vč. DPH 21%

rozsah: 2 dny po 8 hodinách.

V ceně kurzu dostanete:

Veškerý spotřebovaný materiál

certifikát

manuál probíraných technik

Místo a termín školení

23. - 24. května 2020 Brno,
Školení probíhá 2 dny po 8 hodinách.

Dostupné termíny:

Přihláška na kurz

Pozor, akce: 2 a více účastníků přihlášených zaráz získává slevu. Pokud tedy půjdete s kamarádem či kamarádkou, budete mít vstup na kurz za 6600 Kč.
Nahlašte se každý zvlášť a do poznámky uveďte, že žádáte o slevu, a jméno Vašeho kamaráda / kolegy.

23. - 24. května 2020, Brno (2 dny)


Veškeré platební údaje naleznete v e-mailu po vyplnění přihlášky. Cena kurzu je 6900 Kč vč. DPH 21%.

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" závazně objednávám účast na kurzu pořádaném společností Fixtape s.r.o. a potvrzuji správnost a pravdivost údajů vyplněných v přihlášce.

Kurz pořádá společnost Fixtape s.r.o., se sídlem Novosady 879/109, Velké Meziříčí 594 01, IČO 04054962, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 87909.

Kurzy tejpování | Partneři | Proběhlé kurzy tejpování