Svalové spoušťové body – Praha

Vyberte termín v místě Praha
Vyplnit přihlášku

Informace o kurzu

Trigger points Nejčastější příčina bolesti v lidském těle.

Svalové spoušťové body (Trigger points), nejčastější příčina bolesti v lidském těle.

Na kurzu se naučíte, jak pracovat s 30 nejčastějšími spoušťovými body.

Obsah kurzu

Na kurzu se dozvíte základní teorii vzniku vůbec nejčastější bolesti, která se v lidském těle vyskytuje. Vysvětlíme Vám, které všechny faktory ke vzniku této bolesti mohu přispívat a jak je lze ovlivnit. Především Vás naučíme, jakými prostředky se lze zbavit této bolesti a to jak po teoretické, tak i praktické stránce.

Svaly se skládají ze svalových snopců, které obvykle pracují bezbolestně v součinnosti. Při současném životním stylu se ale často stává, že se některé snopce přetíží, dostanou se do trvalé kontrakce a způsobují bolest. Mnoho lidí tuto bolest zná jako tupou svíravou bolest, která se nejčastěji objevuje v šíjových nebo zádových svalech. Ke vzniku této svalové bolesti přispívá jednak držení těla a pohybové zvyky, ale i například skladba stravy, psychika, nebo způsob dýchání. V tomto kurzu se dozvíte, které všechny faktory mohou přispívat ke vzniku svalové bolesti, jak jí lze předcházet a případně i léčit.

Program

Teorie:

  • Základní stavba svalu
  • Svalová bolest, jako nejčastější příčina bolesti v ordinaci lékaře
  • Vznik svalové spoušťového bodu – trigger pointu
  • Přispívající faktory vzniku svalové bolesti


Praxe:

  • Masáž jako terapie svalových bolestí – předvedení nejefektivnějších masážních technik
  • Protahování svalu jako terapie svalové bolesti – praktické ukázky strečinku na deset nejčastěji stažených svalů
  • Další možnosti, jak si ulevit od bolesti svalů
Organizační informace

Počet hodin: 8

Výstup: certifikát o absolvování

V ceně: skripta

Online kurz přes aplikaci Zoom

Současná nejistá situace, ve které se nacházíme, není pro nás všechny jednoduchá. Z naší strany se této situaci snažíme maximálně přizpůsobit a umožnit vám se i nadále vzdělávat. Proto jsme se rozhodli zorganizovat online kurzy, ke kterým se můžete připojit z pohodlí domova.

Jak to bude vypadat?

Příprava
Před kurzem všem účastníkům zašleme potřebný materiál (skripta, certifikát). Dále obdržíte odkaz na stránku/aplikaci, přes kterou budeme školení pořádat. Vše je jednoduché a připojení obvykle trvá méně, než 1 minutu. Pro problémy s připojením bude na telefonu připraven náš IT technik, který případný problém vyřeší.

Co k online kurzu potřebuji
Počítač, tablet, nebo mobilní telefon s obrazovkou a internetové připojení. Dále lehátko, stůl, nebo karimatku a člověka, na kterém budete vše prakticky zkoušet.

Teoretická část
Máme připravenou profesionální prezentaci, která bude vedena lektorem přes PC. Ve skriptech si můžete dělat poznámky k aktuálním stránkám z prezentace. Během celého kurzu můžete klást dotazy a reagovat na jednotlivá témata.

Praktická část
Školení bude přizpůsobena domácím podmínkám. Jednotlivé palpační a terapeutické techniky budou demonstrovány a zkoušeny s profesionálním lektorem. Aplikace ideálně zkoušet na druhé osobě, doporučujeme mít ostříhané nehty.

Online verze kurzu probíhá od 9 do cca 16 hodin (podle dotazů)

Online verzi kurzu najdete ZDE.

Co o nás říkají absolventi

Přihláška „Svalové spoušťové body“

Údaje o účastníkovi
Celkově k zaplacení
3 300 Kč
Celkově k zaplacení
3 300 Kč
Veškeré platební údaje naleznete v e-mailu po vyplnění přihlášky.
Cena kurzu je uvedena vč. DPH 21 %.