Tejpování koní – Čáslav

Vyberte termín v místě Čáslav
Vyplnit přihlášku

Informace o kurzu

Popis kurzu

Během dvou dnů si důkladně osvojíte veškeré techniky lepení. Teorii a technice lepení je věnováno první dopoledne a pak už budete pracovat přímo s koňmi. Ke každému tejpu vám lektorka vysvětlí jeho užití a princip, předvede techniku lepení a pak si ho sami zkusíte nalepit na koně. Následně vám tejp zkontroluje, zhodnotí a případně upozorní na nedostatky. A na co se můžete těšit? Velkým základem budou svalové techniky, kde se rozlepíte třeba na krku, hamstringech, hýždích a břišních svalech. Velkou skupinu tvoří tejpování zad, kde je spousta technik, které využijete od bolavách beder, slepené povázky v sedlové oblasti až po otok kohoutku. A protože jsou koně magnetem na maléry, naučíte se řešit otoky nejen končetin, ošetřit natržené svaly, vytejpovat hematom na prsou (skokanům důvěrně známé zranění), ale i péči o zhojené jizvy. Velkou výzvou pro vás bude tejp kolene a šlach nohou. Mnohostranost tejpování si ukážene na tejpu pro dušné koně a při řešení headshakingu.

Zní to jako hodně věcí na dva dny? Nebojte, když pochopíte princip a ovládnete techniku lepení, zjistíte, že je to je hračka a práce vám půjde sama od ruky.

Na kurzu obdržíte přehledný manuál, kde máte veškeré probírané techniky popsané a vyfocené. Dostanete i dostatek tejpů, abyste si vše vyzkoušeli. Co si ovšem potřebujete přinést jsou velké a ostré nůžky ideálně speciální na tejpy. Pokud je nemáte, je možnost si je na kurzu zakoupit. U koní se stříhají opravdu dlouhé tejpy a kvalitní nůžky jsou základ. Dále je povinná pevná obuv a oblečení vhodné a bezpečné ke koním. Do manuálu si budete dopisovat i vlastní poznámky, takže si přibalte i psací potřeby. Dostatek pití a svačinu, jelikož v blízkostí stájí se většinou nenalézá žádný obchod.

V ceně kurzu
  • Veškerý spotřebovaný materiál
  • Certifikát
  • Skripta

Co o nás říkají absolventi

Přihláška „Tejpování koní“

Údaje o účastníkovi
Celkově k zaplacení
6 900 Kč
Celkově k zaplacení
6 900 Kč
Veškeré platební údaje naleznete v e-mailu po vyplnění přihlášky.
Cena kurzu je uvedena vč. DPH 21 %.