Chůze naboso

Máš nějakou zkušenost s chůzí naboso?
Někomu se to může zdát, jako šílený nápad, naopak jeden by řekl, že je to šíleně skvělý nápad! Jak nejlépe začít? Popíšeme Vám jednu z možností, jak by to asi mohlo probíhat.


Každý může začít z různých důvodů, může si přečíst článek o tom, jak je to osvobozující, nebo studii o tom, jak pomocí stimulace reflexních bodů můžeš pozitivně ovlivnit funkci všech orgánů v těle, nebo zrovna nemáš na boty a nebo chceš naštvat některou část svého okolí... Ať už si opodstatníš své počínání jakkoliv, pravděpodobně budeš mít při první delší vycházce následující pocity.
Výjdeš z domu a budeš se cítit, jako absolutní král chodníku. S každým krokem se cítíš svobodněji a všechny chodníkové dlaždice se šlapou o podstatnou část veseleji, než obvykle. Protože je letní den a místo procházky přírodou si zvolíš raději výlet do města, aby sis vyzkoušel chůzi naboso v "běžných" podmínkách, můžou tě dlaždice lehce pálet do plosek. To však někoho tvého odhodlání nemůže odradit a tak pokračuješ dále. Pocit svobody a vnitřního uspokojení provoněný pečenými chodidly se rázem začne zmenšovat. Rozpálená dlažba a spousta ostrých kamínků Ti zdarma nabízí doslova lekce street dance. S každým dalším kamínkem se ale zlepšuješ a protože máš pod čepicí, postupně začínáš vyhledávat stinná místa pro chladivou úlevu plosek. Protože nejsi troškař, tak při výskytu prvních puchýřů zapojíš i boky a ramena. Koncem procházky se jedná v podstatě o světové taneční vystoupení, po kterém je nezbytné nejméně týden rehabilitovat.
Důležité je se nenechat odradit, po pár dnech/týdnech si nohy zvyknou na cokoliv.
Skvělá otázka pro tejpera by byla, jak pomocí tejpu eliminovat počáteční skokový dopad na chodidla z pohodlí bot na taneční prkna světových chodníků? Můžete zkusit následující techniku, nicméně nezapomeňte na řádné očištění kůže.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Toto a mnohem více se naučíte na našich kurzech tejpování.

Co se vám k tomu bude hodit:
Tejpy Tejpy skolatejpovani.cz
Příslušenství k tepování Příslušenství k tejpům
Masérské potřeby  Masérské potřeby