Videokurz tejpování těhotných a miminek

Vyplnit přihlášku
Ukázka lymfatického tejpování po vyjmutí lymfatického centra na jedné straně podpaží kvůli rakovině prsu.

Informace o kurzu

Popis kurzu

Tento video kurz se zaměřuje na nejčastější problémy, které se vyskytují u těhotných a miminek. Kurz je primárně určen účastníkům našich základních kurzů, kteří již mají osvojené základy práce s tejpem. Vzhledem k citlivosti těhotných a miminek je ale dobré se před každou aplikací tejpu poradit s ošetřujícím lékařem. 

 

Obsah video kurzu

 • Dítě
  Mezi poměrně časté vady nohy v dětském věku se řadí valgozita kotníku. Vzniknout může buď geneticky, či špatným zatížením chodidla v období, kdy dítě začíná chodit. Pro zlepšení obtíží můžeme použít korekční tejp, který nám upraví postavení kotníku do správné pozice.
 • Bedra
  V průběhu těhotenství se ženám mění těžiště těla v důsledku zvětšujícího se bříška. Zároveň se vlivem hormonů rozvolňují vazy, a to může být příčinou bolesti v oblasti beder. Pomocí správně aplikovaného tejpu můžeme uvolnit oblast beder a zmírnit bolest v této oblasti.
 • Krční páteř
  Z důsledku přetížení této oblasti může docházet k bolestem krční páteře. Pomocí správně nalepených tejpů můžeme zmírnit napětí t oblasti krční páteře a uvolnit tak přetížené svaly a docílit zmírnění bolesti.
 • Bříško
  Tlak dítěte na pánevní dno v průběhu těhotenství může ženám způsobit pocit „padajícího bříška“. Tento pocit lze zmírnit správně nalepeným tejpem. Po nalepení má žena pocit, jakoby jí bylo bříško lehce nadzvedáváno.
 • Bříško - aplikace tejpu sama na sebe
  Technika, kterou si každá žena zvládne aplikovat sama.
 • Kyčel
  V důsledku zvětšující se váhy ženy a tlaku dítěte v průběhu těhotenství může žena začít pociťovat bolest v oblasti kyčelních kloubů. Tato bolest se dá zmírnit technikou "Spacetape", kdy jsou tejpy lepené na výběžek stehenní kosti (trochanter major). Stejným způsobem můžeme tejp aplikovat například pro snížení bolestí v oblasti SI - skloubení.
 • SI - skloubení
  SI - skloubení neboli sakroiliakální skloubení se nachází mezi kostí křížovou a pánevní. Jednou z příčin bolesti SI může být také těhotenství, při němž tělo uvolňuje hormony, které způsobují nadměrné uvolnění SI - skloubení. Od bolesti si pak můžeme pomoct nalepením tejpů technikou "Spacetape".
 • Diastáza
  Dlouhodobým působením tlaku na břišní stěnu může dojít k diastáze, neboli k rozestupu přímých břišních svalů. Tejpy lepíme od středu v místě rozestupu břišní stěny. Tuto techniku je dobré doplnit vhodným cvičením.
 • Jizva po císařském řezu
  Po císařskím řezu vznikne v oblasti břicha jizva. Je důležité se o ni starat tak, aby byla pohyblivá, nesrůstala s podkožím a neroztahovala se. V tom nám může pomoci i speciální technika tejpování na jizvy.
 • Jizva po císařském řezu
 • technika s cross tejpem
  Jednodušší technikou tejpování jizvy je možnost využití cross tejpu. Jednotlivé tejpy se lepí v průběhu celé jizvy. Výhodu této techniky je, že se nepoužívá žádné napětí a tím je usnadněná aplikace tejpu.
 • Otoky rukou
  Tělo ženy v těhotenství může začít zadržovat vodu. To je i důvod, proč často dochází k otokům horních či dolních končetin. Ke zmírnění těchto obtíží můžeme použit lymfatický tejp, který nám pomůže odvést otok a zároveň prokrvit danou oblast.
 • Otoky kotníků
  Tělo ženy v těhotenství může začít zadržovat vodu. To je i důvod, proč často dochází k otokům horních či dolních končetin. Ke zmírnění těchto obtíží můžeme použit lymfatický tejp, který nám pomůže odvést otok a zároveň prokrvit danou oblast.
 • Tvrdnutí břicha
  Hlavní příčinou tvrdnutí bříška v těhotenství bývá zejména růst dělohy a miminka. Ke zmírnění obtíží se dá využít lymfatický tejp, který se přes bříško lepí zcela bez napětí.
 • Hallux valgus - vbočený palec
  V důsledku rozvolňování kloubů v těhotenství může vzniknout tzv. Hallux valgus neboli vbočený palec na noze. K vyrovnání palce do osového (správného) postavení můžeme využít korekční tejp. Tuto techniku je vždy vhodné doplnit cvičením.
 • Prso - městnání mléka
  Speciální technika aplikace tejpu v oblasti prsu.
 • Kožní defekty - přemostění
  Při tejpování se nám může stát, že se na kůži vyskytuje například vystoupnuté  znaménko přesně v místě, kde bychom potřebovali aplikovat tejp. Než na toto místo nalepíme danou techniku, je třeba ho nejdříve správně ošetřit tzv. přemostěním.
 • Děloha
  V průběhu těhotenství se ženě několikanásobně zvětší děloha. Po porodu je pak potřeba, aby se v průběhu několika týdnů správným způsobem zatáhla zpátky. K tomu nám může pomoci i tejpovací technika za použití lymfatického tejpu. Tuto techniku je vždy třeba doplnit správným cvičením.
 • Dětská kolika 
  Je často způsobená špatným fungováním střev. Po narození teprve začínají střeva dítěte pomalu fungovat a někdy se tak může stát, že dítě bolí po jídle bříško, či má prdíky. K ovlivnění a správnému fungování nám může napomoci správně nalepený tejp v oblasti bříška.
 • Pupeční kýla u dětí
  Projevuje se vyklenutím pupíku směrem ven a je způsobena povolením vaziva v této oblasti. Kýlu můžeme zmírnit správným použitím tejpu. Vždy je dobré používat tejp, který je senzitivní - je šetrnější k pokožce dítěte.
 • Sedací nerv
  V průběhu těhotenství může dojít k útlaku sedacího nervu. Ten nám může utlačit zvětšující se plod, který tlačí na okolní tkáně a tím i na nerv. Útlak se projevuje bolestí v oblasti dolní končetiny, postupně může mít žena i problém s chůzí a se zvedáním nohy. Při tejpování sledujeme dráhu nervu.

Co o nás říkají absolventi

Přihláška na „Videokurz tejpování těhotných a miminek“

Cena kurzu
1 500 Kč
Cena kurzu je uvedena vč. DPH 21 %.

Pro zakoupení online kurzu se prosím přihlaste, kurz bude spárován s Vašim účtem. Pokud ještě účet nemáte, můžete si vytvořit nový účet jednoduše během několika okamžiků.

Přihlášení
Registrace