RockPods & RockFloss - baňkování a flossing – Praha

Vyberte termín v místě Praha
Vyplnit přihlášku
0
spokojených kurzistů
0
hodnocení účastníků
0
měst, kde školíme CZ & SK

Informace o kurzu

Program

Nabízíme vám jedinečnou příležitost přihlásit se na dva specializované kurzy, které lze absolvovat samostatně nebo v kombinaci pro komplexnější vzdělávací zážitek.

1. den - RockPods (baňkování)

Na tomto intenzivním kurzu se zaměříme na efektivní začlenění baňkování do praxe. Odhalíme historii této fascinující metody a prozkoumáme její dekompresní účinky a mechanismus působení na základě nejnovějších vědeckých poznatků. Získáte hlubší pochopení o vlivu baňkování na vnímání bolesti a mobilizaci měkkých tkání, a to vše podložené praktickými příklady a ukázkami. Kurz zahrnuje praktickou část, kde se naučíte základní i pokročilé techniky baňkování s využitím silikonových baňek, a to jak ve statických, tak v dynamických aplikacích. Vyzkoušíte si různé volení podtlaku baňek a stupňovanou aplikaci na tkáně jak pasivními, tak aktivními technikami. Připravte se na prohloubení vašich znalostí o aplikaci baňkování v různých oblastech těla a integraci této techniky do moderních terapie.

Přehled kurzu:

 • Historie baňkování
 • Dekompresní efekt
 • Výzkum
 • Terapeutická rozvaha
 • Stupňovaná intenzita
 • Techniky baňkování - praxe

Můžete se těšit na ukázky vyšetření a aplikace (různé přístupy a stupně aplikace), přičemž se bavíme jak o vnějším, tak vnitřním skluzu a zapojení baňkování do moderní terapie. Ukazujeme si, jak baňky využívat při pohybu a terapeutických cvičeních, tak při pasivní, rozšířené manuální terapii měkkých tkání. V praxi řešíme několik oblastí a možností aplikace od regionů zad, ramen a horních končetin až po nohy. Zmíníme si také baňkování při navádění pohybu, nervových entrapmentech, nebo práci s jizvou.

V ceně kurzu RockPods (kufřík s baňkami) hodnotě 1800 Kč

 

2. den - RockFloss (kompresní flossing)

Tento kurz je zaměřen na možnosti využití a začlenění kompresního flossingu do praxe. V teoretické části se od historie kompresní terapie dostáváme k mechanismu účinku flossování a následně rozebíráme informace z aktuálních vědeckých studií, které nám poskytují infomrmace o možnostech a omezeních této terapie. Pro zakotvení těchto informací a využití flossingu v praxi dále nakousneme témata vnímání bolesti a také posunlivosti měkkých tkání, její specifické vyšetření a možnost ovlivnění v praxi.

Přehled kurzu:

 • Historie kompresní terapie
 • Mechanismus účinku
 • Výzkum
 • Vyšetření
 • Skluznost a pohyblivost tkání
 • Terapeutická rozvaha
 • Techniky flossování - praxe

V praxi se zaměříme na základy a modifikované aplikace a nejčastější využití flossu a jeho lokálního a globálního využití v rámci fasciálních řetězců. Můžete se těšit na ukázky aplikace (různé přístupy a aplikace) na nohu, kotník, lýtko, koleno, stehno a kyčel, oblast žeber a trupu, rameno, loket, zápěstí a předloktí. To vše v mnoha variantách a stupních jak pasivní (manuální) terapie měkkých tkání a asistované mobilizaci kloubů, tak aktivní terapii od jednoduchých ke složitějším pohybům a progresivnímu zatížení. Obecné techniky ještě doplníme o ukázky specifických a korekčních ukázek aplikace flossu v terapii pro práci se skluzností tkání, modulací bolesti a zvyšování rozsahu pohybu v kloubech.

V ceně kurzu RockFloss 5 cm + 10 cm v hodnotě 400 a 900 Kč

Oba kurzy jsou designovány tak, aby poskytly komplexní pochopení a praktické dovednosti v těchto revolučních metodách, které můžete ihned začlenit do své praxe. Každý kurz je 6 hodin dlouhý a po jeho úspěšném absolvování obdržíte certifikát. V ceně kurzu je zahrnut kompletní sada pomůcek: pro RockPods kufřík s baňkami a pro RockFloss kombinace pásek o šířkách 5 cm a 10 cm a skripta k těmto kurzům. Kurzy FMT RockPods a RockFloss nevyžadují žádné předchozí zkušenosti nebo předpoklady, vše potřebné pro kurz vám bude poskytnuto. Přidejte se k nám a rozšiřte své terapeutické dovednosti pomocí těchto inovativních a efektivních metod.

Mám zájem pouze o RockPods / RockFloss

Přihlásit se můžete i pouze na první nebo druhý den. Stačí si vybrat pouze sobotní/nedělní termín

1. den (sobota) - RockPods
2. den (neděle) - RockFloss

Platba v EUR - pro přihlášky ze Slovenska

Pokud si přejete platit v Eurech, prosíme o zaslání čásky uvedené níže na účet: SK92 0900 0000 0051 3896 6003.
Zároveň nám prosím uveďte do poznámky, že platíte v EUR, případně SK DIČ, upravíme Vám fakturu.

Pods 185 EUR

Floss 185 EUR

Pods + Floss 315 EUR

Co o nás říkají absolventi

Přihláška na „RockPods & RockFloss - baňkování a flossing“

Údaje o účastníkovi
Celkově k zaplacení
7 900 Kč
Veškeré platební údaje naleznete v e-mailu po vyplnění přihlášky.
Cena kurzu je uvedena vč. DPH 21 %.