Tejpování koní – Dle výběru

Vyberte termín v místě Dle výběru
Vyplnit přihlášku
Tejpování koní v oblasti beder
0
spokojených kurzistů
0
hodnocení účastníků
0
měst, kde školíme CZ & SK

Informace o kurzu

Popis kurzu

Během kurzu si důkladně osvojíte veškeré techniky lepení. Teorii a technice lepení je věnována první část kurzu a následně už budete pracovat přímo s koňmi. Ke každému tejpu vám lektorka vysvětlí jeho užití a princip, předvede techniku lepení a pak si ho sami zkusíte nalepit na koně. Následně vám tejp zkontroluje, zhodnotí a případně upozorní na nedostatky. 

A na co se můžete těšit? Velkým základem budou svalové techniky, kde se rozlepíte třeba na krku, hamstringech, hýždích a břišních svalech. Velkou skupinu tvoří tejpování zad, kde je spousta technik, které využijete od bolavých beder, slepené povázky v sedlové oblasti, až po otok kohoutku. 

A protože jsou koně magnetem na maléry, naučíte se řešit otoky nejen končetin, ošetřit natržené svaly, vytejpovat hematom na prsou (skokanům důvěrně známé zranění), ale i péči o zhojené jizvy. Velkou výzvou pro vás bude tejp kolene a šlach nohou. Mnohostranost tejpování si ukážene na tejpu pro dušné koně a při řešení headshakingu.

Mnohostranost tejpování si ukážene na tejpu pro dušné koně a při řešení headshakingu.

Jak vidíte, tak možností tejpování je opravdu mnoho. Proto dáme na kurzu přednost právě těm technikám, které vás nejvíce zajímají. Nebojte se, když pochopíte princip a ovládnete techniku lepení, zjistíte, že je to je hračka a práce vám půjde sama od ruky.

Na kurzu obdržíte přehledný manuál, kde máte veškeré probírané techniky popsané a vyfocené. Dostanete i dostatek tejpů, abyste si vše vyzkoušeli. Co si ovšem potřebujete přinést jsou velké a ostré nůžky ideálně speciální na tejpy. Pokud je nemáte, je možnost si je na kurzu zakoupit. U koní se stříhají opravdu dlouhé tejpy a kvalitní nůžky jsou základ. Dále je povinná pevná obuv a oblečení vhodné a bezpečné ke koním. Do manuálu si budete dopisovat i vlastní poznámky, takže si přibalte i psací potřeby. Dostatek pití a svačinu, jelikož v blízkostí stájí se většinou nenalézá žádný obchod.

V ceně kurzu
  • Veškerý spotřebovaný materiál
  • Certifikát
  • Skripta
Lektor jen pro Vás 1-5 osob

Cena jednodenního kurzu je 30 000 Kč  pro 1-5 osob a nezáleží na tom kolik Vás přijde, cena do pěti osob zůstává stejná. Cena na osobu tedy vyjde na 6 000 Kč.
Kurz můžeme uspořádat v našich prostorech (Čáslav), ale není problém kurz uspořádat i přímo u Vás. V tomto případě si účtujeme 5,5 Kč/km.

Co o nás říkají absolventi

Přihláška na „Tejpování koní“

Údaje o účastníkovi
Celkově k zaplacení
30 000 Kč
Veškeré platební údaje naleznete v e-mailu po vyplnění přihlášky.
Cena kurzu je uvedena vč. DPH 21 %.