Tejpování bederní páteře

Jak zatejpovat záda / bederní páteř?

Bolesti zad se řadí mezi velice časté problémy posledních generací, které jsou způsobeny většinou chybným držením těla a sedavým zaměstnáním. Bolesti mohou být spojeny také s problémy s meziobratlovými ploténkami, (počínající) skoliózou, nebo jinými vážnějšími onemocněními. Vždy je vhodné zvolenou léčbu zkonzultovat s odborníkem. Nejčastější problémy bývají v oblasti bederní páteře, kde však obtíže může působit SI (sakroiliakální) skloubení - tzv. "esička", kde bychom lepili prostorový "space tape".

Víceméně stejnou techniku tejpování zad můžeme aplikovat na kteroukoliv část páteře - krční, hrudní i bederní oblast.

Jako vždy lepíme tejpy na napnutou kůži, tedy ve vyhrbení, případně předklonu a lepíme vždy párově - tedy na obě strany páteře. V místě lokální bolesti můžeme aplikovat tzv. prostorový tejp na odlehčení.

Toto a mnohem více se naučíte na našich kurzech tejpování.

Návod tejpování zad

Párově lepíme dva svislé tejpy podél páteře (přes paravertebrální svaly - tzv. vzpřimovače). Tyto tejpy aplikujeme s nízkým napětím přes bolestivou oblast, báze lepíme bez jakéhokoliv napětí.

V místě nějvětší bolesti můžeme kolmo lepit třetí tejp, ze středu lepený s vyšším napětím. Tento tejp odlehčuje bolestivé místo. V oblasti bederní páteře doporučujeme použít 10 cm široký tejp.

Toto a mnohem více se naučíte na našich kurzech tejpování.

Co se vám k tomu bude hodit:
Tejpy Tejpy skolatejpovani.cz
Příslušenství k tepování Příslušenství k tejpům
Masérské potřeby  Masérské potřeby