Cross Tape - křížové tejpy

Cross Tape, křížové tejpy - hojně využívané v akupunktuře, nebo při práci s trigger pointy, neboli spoušťovými body a také na jizvy. Cross tejpy působí na receptory v kůži, podobně jako klasické tejpy nadzvedávají pokožku. Můžeme je využívat pro ovlivnění bolesti, práci s modřinami, nebo s jizvami.

Jedná se o tejpy ve tvaru mřížky, které nejsou elastické, a jsou vyrobeny z hedvábí. Na zadní straně je lepidlo. Samotná aplikace je velmi snadná, tejp odlepíme z podkladového papírku a nalepíme jej podobně jako náplast. Tím, že není pružný, není potřeba jej nikterak napínat. Crosstejpy nalezneme ve 3 velikostech (M, L, XL), přičemž vhodnou velikost volíme podle místa použití a daném problému.

Technika a aplikace může vycházet z tradiční východní medicíny, kdy se cross tejpy aplikují na energetické dráhy (tzv. medariány), které vyúsťují v akupunkturní body.

Svalové spoušťové body, na které se cross tejpy také mohou aplikovat, jsou body, které mohou vyzařovat bolest do vzdálenějších, přenesených míst.

Cross tejpy můžeme použít při hojení jizev, ať po úrazech, nebo třeba i po císařském řezu. Technika lepení je opět velice snadná, stačí pokládat cross tejpy na jizvu, jeden vedle druhého. Zde se snažíme nelepit v případě přítomnosti stroupků. Podrobněji vše probíráme v rámci našich kurzů.

 

Ukázka tejpování jizvy po císařském řezu pomocí crosstejpu.

 

Ukázka tejpování jizvy po operaci kolene pomocí crosstejpu.

 

Ukázka použití Crosstejpu na oblast ruky po autonehodě. Crosstape je zvolen, jako krycí vrstva přes ošetření prsty, kde klasické krytí při pohybu padalo.

 

Další využití cross tejpů můžeme nalézt při hojení a vstřebávání modřin. Tejp se aplikuje přímo na modřinu tak, aby byla celá zakrytá. 

Cross tejpy můžeme aplikovat i při bolestech hlavy – nalepíme mřížky na spánky, mohou tak pomoci při migrénách, hučení v uších, při rýmě, nespavosti či nervozitě.

 

Na následující fotce můžete vidět aplikaci crosstejpu na spánek a již aplikovaný crosstejp a kineziologický tejp v oblasti zubů při případných bolestech a otoku.

Crosstejpy naleznete na našem e-shopu ZDE. Pokud by Vás více zajímalo tejpování koukněte na nabídku našich prezenčních a online kurzů, kde naleznete široký výběr školení od základních kůrzů, až po tejpování těhotných a miminek.