Tenisový loket

Jak zatejpovat tenisový loket?

K vzniku tenisové lokte přispívá jednostranné zatěžování extenzorů ruky. Projevuje se jako velice intenzivní bolest v blízkosti lokte na jeho vnější (laterální) straně. Dochází k zánětům úponů šlach z důvodů nedostatečného odvodu odpadních látek a škodlivin, zároveň bývají tyto šlachy nedostatečně prokrveny. Tenisový loket může postihnout jak manuálně pracující (např. práce s vrtačkou), tak kancelářské profese (neergonomické pracoviště, klikání na myš), ale také třeba malíře, nebo také řidiče.

Tejpování tenisového lokte je poměrně jednoduchou záležitostí. Tejpy ovlivňujeme přetížené extenzory a v místě největší bolesti lepíme kolmo "Y" tejp, který posouvá jednotlivá svalová vlákna do bezbolestné pozice. Tímto velmi účinně pomůžeme od bolesti, avšak je vhodné léčbu doplnit i o správné cviky a protahování.

Toto a mnohem více se naučíte na našich kurzech tejpování.

Návod tejpování tenisového lokte

1. Nejprve aplikujeme tejp na extenzor (černý tejp na obrázku). Tejp lepíme od hřetu ruky směrem k lokti po svalových vláknech s nízkým napětím. Ruka je v zápěstí ohnutá směrem dolů, abychom protáhli ošetřované svaly.

2. Druhý "Y" tejp lepíme kolmo na první, báze je pod místem bolesti a s vyšším napětím lepíme jednotlivé části tejpu tak, abychom posunuli svalová vlákna do bezbolestné pozice.

3. Finální podoba zatejpovaného tenisového lokte

Toto a mnohem více se naučíte na našich kurzech tejpování.

Co se vám k tomu bude hodit:
Tejpy Tejpy skolatejpovani.cz
Příslušenství k tepování Příslušenství k tejpům
Masérské potřeby  Masérské potřeby